Historia

Firma macierzysta HENDRI GRAS B.V. powstała w Holandii w 1930r. Jej założyciel – pan Hendrik Gras, zaczynał swoją karierę od handlu tekstyliami. Jego następcy stopniowo wzbogacali ofertę o artykuły spożywcze, środki czystości, wreszcie surowce chemiczne, jednocześnie dokonując ekspansji na rynki wschodnie – NRD, Czechosłowację i Polskę. W 1991 r. powstało w Polsce biuro informacji technicznej, a rok później z Hendri Gras BV wyodrębniła się firma Hendri-Gras Chemicals B.V. , jako niezależny podmiot. Jak sama nazwa wskazuje, firma ta skoncentrowała się na szeroko pojętych surowcach chemicznych.

W 2000 roku zapadła decyzja o powołaniu do życia polskiej spółki-córki: GRAS CHEM POLSKA Sp.z o.o., do bezpośredniej obsługi polskich podmiotów gospodarczych. Jej zadaniem jest wyszukiwaniem zarówno klientów jak i dostawców na całym świecie. Kilkanaście lat działania na rynku umocniło jej pozycję jako samodzielnej jednostki, choć kapitał holenderski nadal ma w niej większość udziałów.

 

Teraźniejszość

 

Obecnie firma składa się z dwóch organizmów:

 

The GRAS GROUP BV w Holandii 

  

Firma matka. Łączy kilka podmiotów skupionych w ręku pana Wima Doppenberga w tym   Gras Chem Holland BV, i in.. Prowadzi działalność handlową i przedstawicielską na terenie Europy Zachodniej. Jest głównym udziałowcem w GRAS-CHEM POLSKA Sp.z o.o.

 

Adres: Noorderplassenweg 38 - 1316 VS Almere
P.O. Box 1357 1300 BJ Almere - Holland
   
Tel:  +31 36-5343435 
Fax: +31 36-5342634 
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  

 

oraz

 

GRAS-CHEM POLSKA Sp. z o.o.


Istnieje od 2000 roku. Powstała dla wygody klientów nie prowadzących bezpośredniego importu. Występuje w roli samodzielnego importera lub pośrednika między centralą macierzystą w Holandii a odbiorcą końcowym w Polsce i za granicą. Wyszukuje surowce chemiczne na całym świecie, organizuje transport, zapewnia obsługę logistyczną w zakresie przepakowaniu towaru (z bigbagów lub z cysterny do worków itp.), clenia towarów spoza Europy, fakturowania w złotych lub w walucie obcej. Organizuje pomoc w nawiązywaniu kontaktów eksportowych, zleca badania laboratoryjne, służy pomocą w przypadku reklamacji.

 

Adres ul.Kosodrzewiny 1,
05-500 Piaseczno
   
Tel: +48-22 716-92-00 do 03 
Fax: +48-22 716-92-10 i 11 
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.